Turistické tipy a výlety po České republice
  

Kde jste: abcTuristiky.czTuristické vybavení › Vařiče


Vařiče, potřeby pro vaření


Vaření v přírodě

Kvalitních vařičů vhodných pro vaření v přírodě mnoho není. Podobně je to i s nádobím. Nabídka produktů různé kvality je sice pestrá, opravdu kvalitní nádobí je však třeba pečlivě vybírat.
Výhodný nákup

Plynový vařič VAR 2 ocení vyznavači turistiky horské, výkonnostní, vodní a cykloturistiky, protože vařič VAR 2 má minimální váhu (110 g) a vysoký výkon při zanedbatelných rozměrech. Též snadná obsluha, bleskové zprovoznění, snadná regulace plamene a nenáročnost na údržbu vytváří z vařiče VAR 2 vynikajícího pomocníka na Vašich cestách.


Výhodný nákup

Důležitým doplňkem vařiče je odnímatelné závětří, které je nově vyřešeno tak, aby mohlo v opačné poloze sloužit jako stabilizační podložka soustavy kartuše - vařič. V praxi, obzvláště za větrného počasí, dochází ke značné úspoře paliva, až 25%! Závětří opravdu účinně chrání plamen před poryvy větru a velká reflexní plocha odráží veškeré teplo spalných plynů pod varnou nádobu. Nasazení a sejmutí je velmi jednoduché, skladnost vařiče zůstává zachována a váha závětří z hlediska uspořeného paliva je zanedbatelná. Závětří je perfektně kompatibilní s třídílnou jídelní soupravou, kterou známe pod označením „ešus“, nezabírá tedy prakticky žádný prostor ve vztahu k váze uspořeného paliva.


Výhodný nákup

VAR G 230 je plynová kartuše z tenkého ocelového plechu se zvýšenou odolností a dovoluje tak náplň směsí 30:70 propan-butan. Tato směs vytváří dostatečný tlak i při teplotách pod bodem mrazu. Svým tvarem, velikostí a hlavně použitou směsí umožňuje provoz vařiče i v náročných podmínkách.


Výhodný nákup

Nádobí je vyrobeno z kvalitního nerezového materiálu CrNi 18/10 – z vnější strany s povrchem leštěným, z vnitřní jemně broušeným. Nádoby jsou opatřeny lemovkou, která zvyšuje jejich pevnost. Velká nádoba je patřena prolisem, který zvyšuje její stabilitu na vařiči. Nádoby i poklice jsou opatřeny sklopnými držadly, které lze v případě potřeby odejmout. Součástí dodávky je síťový textilní obal. Rozměry: Nádoba Ø 160 mm – 1,5 litru; Nádoba Ø 140 mm – 1 litru; Pánev/poklice Ø 170 mm – 0,5 litru; Celkové rozměry Ø 175 x 100 mm; Hmotnost: 630 gramů


Výhodný nákup

Klasické, generacemi prověřené nádobí v provedení hliník mořený jako sada trojdílná - dvě nádoby a poklice. Hmotnost: 415 gramů. Rozměry: Ø 160 x 110 mm. Objem: Velká nádoba 1,25 litru, Malá nádoba 0,85 litru, Poklice/Pánev 0,30 litru.


Výhodný nákup

Toto nádobí je na vnitřní straně opatřeno antiadhezní vrstvou (nesprávně ze setrvačnosti nazývanou Teflon), která je známá zejména z kuchyňských pánví. Tato vrstva při správném používání zabraňuje nepříjemnému připalování ohřívaných potravin a umožnuje bezproblémové umývání. Hmotnost: 575 gramů, Rozměry: Ø 190x135 mm. Objem Velká nádoba 2.0 litru, Poklice/Pánev 0.85 litr


Výhodný nákup

Klasické, generacemi prověřené nádobí v provedení nerez. Hmotnost: 820 gramů. Rozměry:Rozměry: Ø 160 x 110 mm. Objem: Velká nádoba 1,25 litru, Malá nádoba 0,85 litru, Poklice/Pánev 0,30 litruZačátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

Výhodný nákup

Pro trampy a skauty - pětilitrový kotlík s pánví eloxovaný. Kotlík má rovné dno. Kotlík je opatřen vrstvou eloxu, která zabraňuje černání nádobí vlivem tvrdé vody a kyselých potravin. Objem: 5 litrů; Hmotnost: 410 gramů; Rozměry: Ø 290 x 160 mm


Výhodný nákup

Lžíce, nůž a vidlička


Výhodný nákup

Sada nádobí, která je vyrobena z tzv. sendvičového plechu, takže se jistě vžije výraz „sendvičové nádobí“ - z exportních důvodů však nese název AL - INOX (Al = hliník, Inox = nerez). Pro drtivou většinu lidí to bude převratná novinka - doslova revoluce ve vaření. Výsledek nejmodernější technologie umožňuje výrobu dvojitého plechu - proto ten název sendvič, kde vnější vrstva je z 0,65 mm hliník a vnitřní ze 0,35 mm nerezu. Nádobí vyrobené z tohoto materiálu spojuje výhody vaření v hliníku i v nerezu.Pokud chcete podpořit tento turistický portál, předejte prodávajícímu při objednávce nebo při nákupu   kupón portálu abcTuristiky.cz. Další instukce najdete přímo v zápatí textu kupónu.

Máte zájem umístit do této rubriky odkaz na své webové stránky? Podrobnosti vám sdělí pracovníci redakce portálu. Rádi pro vás připravíme i jakékoli jiné rubriky na klíč dle vašeho sortimentu a rozsahu potřebných informací. Odkazy vaší inzerce budou směřovat přímo na vaše stránky.

Provozovatel ani redakce portálu abcHistory.cz nenesou žádnou odpovědnost ani garance za úplnost, přesnost ani pravdivost údajů poskytnutých třetími stranami.

Zpět na začátek stránky