Turistické tipy a výlety po České republice
  

Kde jste: abcTuristiky.czZnačení turistických tras › Naučné stezky


Naučné stezky a jejich značení


Vedle standardních turistických tras jsou zřizovány i vzdělávací naučné stezky, které slouží pěším a v poslední době rovněž cyklistům. Značená naučná stezka bývá vyznačena značkami tvořenými bílým čtvercem, který je protnut úhlopříčným zeleným pruhem z levého horního rohu do pravého dolního rohu. Značka může být doplněna oranžovým číslem stanoviště. Tentýž číselný odkaz je pak uváděn v tištěném průvodci naučné stezky. Přehled naučných stezek na území České republiky najdete v samostatné databázi Naučné stezky.

Značení stezky může být dále doplněno samostatně stojícími informačními tabulemi. Tyto tabule mají naučný charakter a formou vzdělávacích textů, fotografií a ilustrací poskytují turistům poznatky o přírodních, vlastivědných či historických zajímavostech v okolí. Vedle Klubu českých turistů (KČT) vyznačují tento typ stezek také organizace ochránců přírody, obce, různé zájmové a účelové organizace atd.

Naučná stezka

Obr.: Naučná stezka

Vedle naučných stezek vybavených speciálním grafickým značením existuje však i řada naučných stezek, které jsou značeny běžnými pásovými nebo místními značkami a charakter naučných stezek jim dává pouze jejich vybavení informačními panely.Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku


Zpět na začátek stránky